Jonáš a Miklušová lídrami nominačného rebríčka pre MS v Orientačnom behu

Published by reprezentaciaSR on

Pred poslednými nominačnými pretekmi na Majstrovstvá sveta v Orientačnom behu, ktoré sa uskutočnia od 3. do 9. júla 2021 v Českej republike, v priebežnom nominačnom rebríčku jasne dominujú v ženách Tamara Miklušová, a v mužoch Adam Jonáš. Obaja vekom ešte juniori. Obom sa podarilo zvíťaziť v nominačných pretekoch v lesných disciplínach začiatkom júna v Českej republike. Bežali sa preteky na Strednej trati v Tanvalde v Jizerských horách, a preteky na Dlhej trati v pieskovcových terénoch v Srbskej Kamenici.


Foto: Petr Kadeřávek

Poslednými nominačnými pretekmi sú M-SR v šprinte v Banskej Bystrici, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu 19.6.2021. Na základe nominačných kritérií sa budú udeľovať body za prvé až šieste miesto. Víťaz získa 6 bodov a každý ďalší pretekár o bod menej. Na Majstrovstvá sveta sa priamo nominujú prví dvaja pretekári z finálneho nominačného rebríčka. Ostatných donominuje realizačný tím reprezentačného výberu dospelých v orientačnom behu na základe dlhodobého sledovania výkonnosti a výsledkov dosiahnutých v tejto sezóne.

Keďže bol program Majstrovstiev sveta rozšírený aj o šprintové disciplíny, priamu nomináciu na MS si vybehnú aj práve víťazi M-SR v šprinte v Banskej Bystrici, čo môže zaujímavo zamotať finálnu nomináciu najmä v mužoch. Za neohrozeným lídrom rebríčka Adamom Jonášom, ktorý už má nomináciu istú, bojuje o priamu nomináciu pätica bodovo vyrovnaných pretekárov. Každý z nich si stále môže vybehnúť priamu nomináciu z druhého miesta v nominačnom rebríčku. O to komplikovanejší bude boj o priame postupové miesto za víťazstvo pre tých, čo už inú šancu na nomináciu ako víťazstvo v sobotnom šprinte nemajú .

Categories: Nezaradené