Zlato a striebro z MČR v šprinte

Published by reprezentaciaSR on

Cez víkend sa uskutočnili Majstrovstvá Českej republiky v orientačnom behu v šprinte, na ktorých sa v dresoch svojich českých klubov úspešne prezentovali aj traja juniorský reprezentanti Slovenska.
V junioroch štartoval Medard Féder za TJ Slovan Luhačovice ( AŠK Pezinok ) a Daniel Pompura za TJ Tesla Brno ( ŠK Terezka B. Bystrica ). V juniorkách Tamara Miklušová za SK Žabovřesky Brno ( TJ Rapid Bratislava ).

Najúspešnejší z našej trojice bol Medard Féder, ktorému sa podarilo zopakovať víťazstvo spred dvoch týždňov, keď sa bežali preteky českého A-čkového rebríčka v šprinte v Jihlave. Po vyrovnanom výkone bez väčších chýb a zaváhaní si došprintoval pre zlato s náskokom 16. sekúnd na dvojicu českých pretekárov, ktorý sa zhodným časom umiestnili na druhom mieste.

Foto: FB stránka Jak to vídí Béďa

Podobne sa preteky vydarili aj Tamare Miklušovej. Celú dobu bežala vyrovnane a v cieli sa mohla tešiť z druhého miesta a striebornej medaily so stratou 20 sekúnd na víťazný čas.

Foto: Daniel Wolf

Daniel Pompura sa v pretekoch nevyhol zaváhaniu v postupe na siedmu kontrolu, kde stratil približne 15 sekúnd. Napriek tomu podal veľmi slušný výkon a skončil na 12. mieste so stratou 46 sekúnd na svojho reprezentačného kolegu. V prípade bezchybného výkonu mohol atakovať 5.-6. priečku.