Rozhovor s Jakubom Chupekom pred finálovými pretekmi

Published by reprezentaciaSR on

Na majstrovstvách sveta v orientačnom behu v Nórsku sa zajtra, 16. augusta 2019 popoludní pobeží finále pretekov na strednej trati. V mužskom áčkovom finále bude slovenské farby hájiť vekom stále junior Jakub Chupek, ktorý si účasť vo finále vybojoval výborným výkonom v utorkovej kvalifikácii, kde vo svojom rozbehu skončil na 16. mieste. Chupčo na trať vyštartuje so štartovným číslom 116 o 16:16 lokálneho času. Pretekári absolvujú 6,1 km dlhú trať (merané vzdušnou čiarou) s prevýšením 255 m a prekvapujúco nie so 16, ale s 23 kontrolami. 😁 Nižšie Vám prinášame krátky, lukratívny, pred-štartový rozhovor s týmto našim nádejným reprezentantom.

Ako hodnotíš svoj výkon v kvalifikácii a ako sa ti podarilo počas dvoch dní voľna zregenerovať pred zajtrajším finále?
Snažil som sa sústrediť len na svoj výkon a predať to, čo som mal natrénované. Od začiatku som išiel na plno s dôrazom na mapu, aby som nespravil chybu a držal si svoje tempo.V regenerácii po pretekoch som urobil maximum čo sa dalo a čo mi vyhovuje.

Pred niekoľkými týždňami si absolvoval juniorské MS. V akej forme sa cítiš teraz v porovnaní s juniorským šampionátom?
Ťažko povedať či je lepšia forma. Predsa nejde o časy na dráhe. Sila v nohách bola, dúfam, že aj bude. Na severe je to nevyhnutné.

Aká náročná bola podľa teba kvalifikácia po mapovej stránke, a aké máš informácie o finále? Bude podobnej náročnosti ako kvalda alebo organizátori hlásia technicky náročnejší terén?
Myslím, že kvalifikácia nebola po mapovej stránke až tak náročná. Les bol v prvej polovici dosť otvorený, ale chyby sa tam dali robiť.Finále by malo byť náročnejšie, viac detailov, menšia viditeľnosť, väčší bordel pod nohami.

Máš už premyslenú taktiku pre finálové preteky?
Moja taktika sa nemení. Chcem sa uchrániť pred stresom, ktorý v karanténe stúpa. Budem sa snažiť ísť na istotu a zbytočne neriskovať, tak aby som bol v cieli spokojný so svojim výkonom. V hlave mám len dve myšlienky, ktoré som pochytil od skúsenejších “Rob správne rozhodnutia” a “Mapuj, nohy pobežia samé”.

Organizátori v pokynoch ku finále middlu písali informáciu o tom, že na pred-štarte bude zvýšený výskyt hmyzu. Máš dostatok repelentu? 😉
Niečo sa nájde, určite sa budem chrániť, veď každú červenú krvinku budem potrebovať. 😃

Ďakujeme Chupčovi za rozhovor a držíme mu mocne palce! 🤞

Categories: Nezaradené